Pracownia POMOCNA Facebook

Kontakt:
ul. Solna Góra 21/7
32-700 Bochnia
tel. 783 971 250
pracownia@pomocna.eu

Pracownia pomocna

Oferta - co?

Poradnictwo dla rodziców, pomoc psychologiczna dla dzieci i ich rodzin

Chciałabym zaoferować rodzicom wsparcie w postaci poradnictwa dotyczącego rozwoju dziecka, możliwości wspierania dzieci w ich trudnościach, rozwiązywania pojawiających się kłopotów w relacjach w rodzinie.
W przypadku pomocy dzieciom, kontekst rodzinny jest zawsze kluczowy, dlatego też zależy mi, żeby oddziaływaniami terapeutycznymi obejmować całą rodzinę. Tylko takie ujęcie pozwoli na jak najlepszą i osadzoną w realności pomoc dziecku.

Psychoterapia pacjentów indywidualnych w nurcie psychodynamicznym

W trakcie procesu psychoterapeutycznego staram się rozumieć pacjenta, zaciekawiać się jego losem, sprawami, tym co dla niego ważne, celem nadania znaczenia psychologicznym mechanizmom kierującym jego życiem.
Długoterminowa psychoterapia psychodynamiczna to
„Terapia, w której dużą uwagę poświęca się interakcji terapeuty z pacjentem i w starannie wybranych momentach formułuje się interpretacje przeniesienia i oporu, wbudowane w subtelne zrozumienie wkładu terapeuty w pole dwuosobowe”.

(źródło: Gunderson, J.G. i Gabbard, G.O. (1999). Making the case for psychoanalytic therapies in the current psychiatric environment. Journal of the American Psychoanalytic Association, 47, 679-704.)

Charakterystyczne cechy psychoterapii psychodynamicznej to:

(źródło: Gabbard, G.O. (2011). Długoterminowa psychoterapia psychodynamiczna. Kraków: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.)